Listopad, měsíc velkých změn

Musím se přiznat, že k napsání článku mě inspiroval kolega, který podobné reporty ze svého podnikatelského i osobního života podává vcelku pravidelně. Navíc se v listopadu stalo takových událostí, že je správný čas to trochu okomentovat a zapsat :)

Refaktoring SvětBot.cz

Za chvilku to bude rok, co pracuji na vývoji největšího shopu s obuví u nás – SvětBot.cz. Začátky nebyly vůbec jednoduché a zorientovat se v celém systému trvalo dlouhé měsíce. Na konci léta jsme dokončili obří redesign webu společně s velkou SEO optimalizací, která přinesla několikanásobné počty návštěvnosti. A také hodně problémů se stabilitou a výkonností celého webu. V ten okamžik do firmy vstoupil nový kolega Vláďa, který je senior programátor a třída ve svém oboru.

Po analýze webu jsme v týmu usoudili, že je celá aplikace na přepsání (refaktornig). Je totiž zastaralá a hlavně velice náročná při velkém náporu návštěv a transakcí. Jsou před námi minimálně 3-4 měsíce tvrdé každodenní práce.

Programátorský koučing

Se zmíněnými změnami na projektu SvětBot.cz jsem nucen učit se hromadu nových věcí, standardů a aplikačních hierarchií. Poprvé v tom nemusím plavat jako ryba ve vodě, ale máme ve firmě Vláďu, který koučuje kompletně mojí práci. Jako senior programátor mě nenechá dělat věci intuitivně (zpraseně), ale do důsledku perfektně. Pokud se nám vše povede dle představ, měl bych mít o dost více znalostí a zkušeností, které se neztratí. A hlavně mi takové žádná škola nedá.

Qixi.cz

Z jistých důvodů jsem webovou agenturu převzal čistě pod své vedení. V současné době mám několik rozdělaných zakázek v Praze, Plzni a Mariánských Lázních. Při náporu práce již přestávám zvládat práci na vlastních projektech, a tak uvažuji o přibrání programátora. Možná se tedy překlopím se do role projekt-manažera. Mám nově v zásobě grafičky na volné noze. Kreslíme nový web Qixi.cz (už je na čase po těch letech) a trochu začínám hýbat s facebookovým profilem, který bych nechtěl cílit jen na klienty, ale přinášet zajímavé příspěvky ze světa webového vývoje a desingu.

Poslední fází, kterou bych chtěl během příštího roku realizovat je kancelář v Plzni. Chtěl bych využít konceptu coworkingu, který bych do konce dalšího roku rád budoval jako další službu pro kolegy podnikatele. Uvidíme na možnostech pronájmů a necháme to otevřené.

Osobní změny

Někdy prostě přijdou životní seky, se kterými je nutno se poprat. Dokud nejde o zdraví, tak jde o hovno, jak se tak říká. Což v mém případě rozhodně nejde :)
Není žádným tajemstvím, že po čtyřleté známosti bydlím sám a asi nemá cenu to nějak na blogu rozmazávat :)
17. listopadu (není v tom žádná souvislost s datem) jsem se rozhodl přestat kouřit a daří se mi to velice dobře. Každý všední den chodím plavat, makám na své fyzičce a zevnějšku.
Mám nové pracovní křeslo pro zdravé sezení a uvažuji o novém pracovním stole.

Hypotéka

Začínám se již delší dobu porozhlížet po budoucím bydlení. Nechce se mi platit nájem a také dobu, kdy jsem plný sil chci využít k vybudování něčeho, co budu potřebovat do konce života – bydlet. Možná je to jeden z důvodů, proč přišly nějaké osobní problémy, ale myslím si, že v mém věku to není nic špatného. Hlavně vzhledem k tomu, že musím předložit určitý příjem po dobu minimálně dvou let, aby se se mnou vůbec nějaká banka začala bavit.

Zjistil jsem, že to není vůbec jednoduché a mladí lidé nemají vůbec žádnou podporu. Pokud chci půjčku (na 20 let) na nemovitost v hodnotě 2 miliony, musím prokázat minimálně 22 000 měsíčně (po zdanění) po dobu dvou let.

No potěš prdel :) Zatím se stavět dlouho nebude, tedy já se leda tak můžu postavit na hlavu.

Na závěr…

Je toho hodně, co se kolem mě děje. Změna za změnou a snažím se s tím poprat co nejlépe, abych z toho vytěžil co nejvíce pozitivního pro svou budoucnost. Bohužel mi teď zbývá méně času na kapelu Grande Tete a ostatní koníčky (Rádio Bomba). Přesto všechno svoje pevné místo má rodina a přátelé, zase takový workoholik nejsem ;)
Prostě je to všechno nějak tak fajn, což jste číst nechtěli :)

1 komentář u „Listopad, měsíc velkých změn

  1. Přesně tohle jsme právě číst chtěli :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.