Báječný rok 2014

Varování: Vzhledem k úspěšnému roku autora tohoto článku vás varujeme, že následující obsah by vás mohl při nejmenším nasrat :)

Jak praví varování před článkem, tento rok byl pro mě úspěšný po všech směrech, chci ho zbilancovat a mohl by pobouřit některé z vás, kteří to tak neměli. Jak ale říkává moje maminka: „Každý den není posvícení“, každý máme slabší a silnější chvilky. Doufám však, že u vás převládala také pohoda a úspěch!

Pracovní život

Jako programátor jsem napsal desítky tisíc řádků, implementoval stovky méně či více užitečných krávovin, naučil se desítky obohacujících technologií a v neposlední řadě vykouzlil nějaké ty bugy, aby to se mnou klienti neměli tak jednoduché :P

Největší změnou bylo na konci roku utlumení spolupráce na projektu SvětBot.cz a nastoupení k tak trochu vysněné firmě Beneš & Michl. Překopal jsem si kompletně celý život, jezdím do kanceláře a dělám, co mě hrozně baví. Konec spolupráce s Trading & Consulting s.r.o. nebyl rozhodně ve zlém a i když jsem za změnu rád, vážím si té obrovské příležitosti před dvěma lety. Hromadě znalostí, které jsem musel studovat, krásným i strašným okamžikům ve svém pracovním nasazení. Dost mě to obohatilo a já za to děkuju :)

Skvělý tým B&M!
Skvělý tým B&M!

Kapelní život

Výjimečně úspěšný rok nás čekal i s kapelou Grande Tete. Především jsme vydali nové album Párty u vydavatelství Avik (nahráno u ExAvik, mastering Studio Pyha). Opět nezapomenutelné okamžiky ze studia i ze křtu desky! V únoru jsme oslavili 5. narozeniny s anglickou kapelou China Shop Bull. Byli jsme na 16 koncertech po republice, za pár dní natáčíme videoklip k titulní písni Hvězdář a v březnu rozjíždíme turné po celé naší vlasti se spřátelenou kapelou Glajstr Duo.

Ač  koncertů není mnoho, makáme na hromadě věcí a dokonce vznikají i nové písně na nové album, které bych si představoval za rok, rok a půl nahrávat :)

Grande Tete 2014
Grande Tete 2014

Rádiový život

Rádio je koníček a někteří stále nechápou, že mě rádio neživí. Já ho dělám pro radost a pro tým. Nebudujeme komerční impérium, my ještě děláme rádio srdcem.  Aktuálně se snažím dát svou energii do práce a kapely, takže se minimálně ještě během ledna budu  o rádio pouze starat bez aktivního moderování :)

Kurvy, sex a chlebíčky

A nebo sex, drogy a rock’n’roll, chcete-li, tenhle rok byl prostě plnej večírků, drog a užívání. Řekl bych, že takový životní styl z nás dělá lepší lidi :D Prostě tenhle rok jsem si často říkal „to neni možný, to je nejlepší víkend tohodle roku“. Takže pár publikovatelných fotografií jak šel čas a bez komentáře :)

selfie2 party brno cam hk cmak selfie1 Eda2

Cestování

Mám neuvěřitelné štěstí v možnosti cestovat po světě a i když nemám rád letadla (asi tak po absolovování 40 letů stále víc), chci v tom pokračovat. Nevím jak vy, ale já žiju jen jednou!

Z těch vzdálenějších destinací jsem navštívil neuvěřitelně poutavou Barcelonu a již podruhé Kanárské ostovy, kde jsem trávil jedny z nejúžasnějších Vánoc ve svém životě. Vánoce doma jsou sice Vánoce doma, ale jednou udělat změnu je bomba větší než si myslíte.

Sagrada Familia, Barcelona 2014
Sagrada Familia, Barcelona 2014
Kanárské ostrovy, Lanzarote, Vánoce 2014
Kanárské ostrovy, Lanzarote, Vánoce 2014

Ostatní radosti ve zkratkách

Můj výborný kamarád Stanley Hornasyna, jouuuu!
Zamiloval jsem se do whisky, myslím té kvalitní a zajímavé, za to může Radkek Hulán.
Stal se ze mě chilli žrout, to má na svědomí zase Luděk Brožek.
Zažil jsem životní koncert s Káťou Kubíčkovou, byli jsme na Lucii v první řadě na posledním koncertu turné v plzeňském amfíku.
Neuvěřitelný ročník Českého modelu amerického kongresu (ČMAK) jsme zažili. Úžasná parta, úžasně kreativní práce, úžasných pár záříjových dní, velké díky Terce Racochejlovi Rasochové do Londýna!
Trochu jsem se zbláznil do Apple hraček a postupně začínám kupovat veškerou dostupnou elektroniku. Ono při více zařízeních ten softwarový ekosystém (Mac, MacBook, iPhone, iPad) má svůj smysl. Stejně jako Microsoftí řada (Notebook, Lumia, Surface).
Baví mě myšlenka konferečního modelu BarCampů. Navštívil jsem BarCamp Plzeň, Brno a nejlepší Hradec králové. Mám v záloze i pár vlastních přednášek, tak uvidíme  :)
… a tak dále.

Byla to jízda, byl to skvělý rok a díky vám přátelům a známým to všechno mělo smysl. Díky! Přeji šťastný nový rok, ať je stejně úspěšný nejen pro mě, ale pro vás :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.